Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nieodpowiednio konserwowane sztachety drewniane szybko się destruują i mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy czar i właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot warto poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa trzeba rozpocząć od odpowiedniego i skrupulatnego przygotowania towaru na ogrodzenie, albowiem od tego uzależniony jest efekt finalny własnych prac. Przed użyciem artykułów do protekcji oraz dekoracji sztachet z drewna niezbędne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Jak zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, powinno się nanieść kolejne amalgamaty, które zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ten sposób płot zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu ochroni płot przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi i troski.

Totalnie inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ten typ ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają także biokorozji z tej przyczyny służą swoim właścicielom przez długie lata.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar